Klima Bilgi

מאת hakan kara
בתאריך 21 פברואר, 2022

Bir çok marka ve çeşit klimanın kullanım ve hata tespitine ulaşım platformu

Klima Bilgi

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte, klimalar hayatımızda özellikle ev,konut ve işyerlerimizde önemli bir yer edinmiştir. Peki Klima nedir nasıl çalışır? önce buna değinelim.

Klimalar, soğutma çevrimi teorisini kullanarak, bulunduğumuz ortamın havasının; istenen sıcaklık, nem, hava sirkülasyonu, temizlik ve tazelikte tutulmasını sağlayan ve bu soğutma ve ısıtma işlevini R22, R32 ve R410A tipi soğutucu gazlar vasıtasıyla yapan cihazlardır.

Önceki zamanlarda klimalar, sadece soğutma amaçlı kullanılmış olsalar da, günümüzde artık özellikle inverter tipi (tasarruflu ve daha yüksek performanslı) klimaların icat edilmesiyle beraber ısıtma amacıyla da tercih edilmektedirler.

Günümüzde en çok kullanılan klima çeşitleri duvar tipi klimalardır. Bunun yanı sıra salon tipi, kaset tipi, gizli tavan tipi, yer tavan tipi ve döşeme tipi klimalar kullanılmaktadır.

Kullanılan klima tipleri ise inverter klima ve on off tipi klimalardır. İnverter klimalarMono split, Multi Split ve Vrf klimalardır.

Klima arıza kodları  DAIKIN İNVERTER KLİMA ARIZA KODLARI Sık Sorulan Sorular  Mitsubishi Electric Klima Arıza Kodları klima bilgisi Arıza Bilgileri Midea İnverter Klima Arıza Kodları Klima BTU Hesaplama Vestel İnverter Klima Arıza Kodları

Klima Bilgi
מאמרים נוספים...