תן לאחרים לעשות לך את העבודה

On 16 Jul., 2020

בעלי עסקים רבים חשים שפרסום סיפורי הצלחה ומשובים חיוביים שכתבו לקוחותיהם נתפס כחוסר צניעות והם נוטים לא לפרסם ולחסוך במחמאות. כך למעשה הם מפספסים פוטנציאל רב לחשיפה וחוות דעת חיובית עליהם. לא משנה כמה תפרסם את עצמך ואת יתרונותיך וכישוריך המקצועיים, תמיד יכולה להתעורר התהייה, עד כמה אתה אמין. ככל שאתה טוען שאתה או העסק שלך נותנים יותר, כך יכולה להתעורר יותר חשדנות.

תן לאחרים לעשות לך את העבודה

בעלי עסקים רבים חשים שפרסום סיפורי הצלחה ומשובים חיוביים שכתבו לקוחותיהם נתפס כחוסר צניעות והם נוטים לא לפרסם ולחסוך במחמאות. כך למעשה הם מפספסים פוטנציאל רב לחשיפה וחוות דעת חיובית עליהם.

לא משנה כמה תפרסם את עצמך ואת יתרונותיך וכישוריך המקצועיים, תמיד יכולה להתעורר התהייה, עד כמה אתה אמין. ככל שאתה טוען שאתה או העסק שלך נותנים יותר, כך יכולה להתעורר יותר חשדנות.

אז מה עושים?

חלק מהפעילות העסקית הנדרשת מעסק על מנת למנף עצמו ולהגדיל מכירות ורווחים היא יחסי ציבור. ההגדרה של יחסי ציבור הנה "מעשים טובים המובאים לידעית הרבים".

אנו חייבים לפרסם תיעוד של ההצלחות שלנו, שכן אחרת הלקוחות הפוטנציאלים לא ידעו ויבינו מה אנו מסוגלים לתת ואת היסטוריית ההצלחות הנלוות למה שאנו מספקים.

מסיבה זו בידיוק קיימת החשיבות הרבה של שימוש בסיפורי הצלחה. הכוונה בסיפורי הצלחה הינה תיעוד או משוב של לקוח מרוצה שקיבל את המוצר שאתה מוכר והסביר בכתב את מהות המוצר ואת ההתרשמות החיובית שלו ממנו, הן אם זה מוצר פיסי והן אם זה שירות.

 לפעמים קשה להסביר ללקוחות בעצמך מהו הערך המוסף שמבדל אותך משאר השחקנים בשוק (כאשר מן הסתם הדעה שלך איננה נתפסת כאובייקטיבית) ולכן לעיתים תכופות הלקוחות שלך יסבירו זאת טוב יותר וישמעו אמינים יותר.

על מנת להמחיש את החשיבות וההשפעה החיובית של מהלך שיווקי זה בחרנו לחלוק אתכם מקרה אמיתי מאצלינו.

1) ביקשנו מלקוח מרוצה שיספר ויביע בכתב את מה שהוא עבר מאז שהתחיל אצלינו את תהליך הייעוץ ואת ההתרשמות שלו מאיתנו.

2) ביקשנו מאותו לקוח את אישורו לפרסם את הסיפור ולהשתמש בו כחומר שיווקי בשביל להסביר ללקוחות פוטיציאליים את התוצאות המיידיות מהשירות שאנו מספקים.

3) את הסיפור המרגש והמושקע שהלקוח כתב שלחנו לרשימת התפוצה שלנו כאשר המטרה הייתה לתת למנהלים תקווה. הסיפור עצמו כל כך דיבר לחלק מהאנשים שהם הרימו את הטלפון וביקשו לתאם פגישה.

על בעלי העסקים לזכור שאין זו בושה לבקש מלקוחות לכתוב את ההתרשמות החיובית שלהם מהמוצר ולפרסם את המחמאות שהם מקבלים בצדק! אין סיבה לחסוך מלקוחות פוטנציאליים את סיפורי ההצלחה של מי שבחר לרכוש את המוצר שלכם, ותמיד לזכור- כמה שיותר אנשים יכירו את ההצלחות שלכם, יותר אנשים יהיו מעוניינים במוצר שלכם.

אשמח לשמוע תוצאות מיישום. 

Read more...