מעוניין בלקוחות חדשים - חשבו איך ניתן לגייס אותם מתוך התנועה שכבר קיימת באתרכם

On 24 May, 2015

באיזה תחום הינכם עוסקים ? חנות פרחים? משרד אדריכלות עם עשרות שנים של וותק בתחום? אולי קבלן בניין עם שלל שירותים ומוצרים שרבים מחפשים אותם? אולי עיסוקכם בעריכת דין או יועץ עסקי ושיווקי ? למעשה אין זה משנה מהו תחום עיסוקכם, כי היום אני מתכוון לדבר על הנושא די פשוט וחשוב ביותר עבור עוסקים בכל תחום - איך ניתן לגייס לקוחות חדשים מתוך התנועה שכבר קיימת באתרך

מעוניין בלקוחות חדשים - חשבו איך ניתן לגייס אותם מתוך התנועה שכבר קיימת באתרכם

באיזה תחום הינכם עוסקים ?

חנות פרחים? משרד אדריכלות עם עשרות שנים של וותק בתחום? אולי קבלן בניין עם שלל שירותים ומוצרים שרבים מחפשים אותם? אולי עיסוקכם בעריכת דין או יועץ עסקי ושיווקי ?

למעשה אין זה משנה מהו תחום עיסוקכם, כי היום אני מתכוון לדבר על הנושא די פשוט וחשוב ביותר עבור עוסקים בכל תחום - איך ניתן לגייס לקוחות חדשים מתוך התנועה שכבר קיימת באתרך.

עסקים רבים בימינו מחפשים פתרונות שיווק באינטרנט, כאשר לרוב הכוונה של אותם בעלי עסקים פשוטה כמשמעה - לאתר מקדם אתרים במנועי חיפוש או מנהל מסעות פרסום בגוגל ו/או פייסבוק וזאת במטרה לגייס לקוחות נוספים לעסק ע"י הגברת תנועה לאתר של לקוחות פוטנציאליים שמחפשים מוצר או שרות בתחום כזה או אחר והאמת היא שכיוון המחשבה הינו נכון בהחלט, אך השאלה שהייתי רוצה להסב את תשומת הלב שלכם היום הינה הבאה - האם יש צורך בהגברת תנועה לאתר החברה ו/או נכס אינטרנטי אחר של החברה במטרה לגייס לקוחות חדשים, כאשר לרוב באתרים רבים לא בוצעה פעילות להגדלת סגירות מתוך התנועה שכבר קיימת (שיפור יחסי המרה של אתר) ?

נעשה חשבון פשוט לצורך המחשה בלבד - נניח לאתר החברה בכל חודש מגיעים 100 לקוחות רק מחיפוש אורגני ואחוזי המרה של אתר זה של לקוח מזדמן ללקוח שמבצע פעולה שהוגרה כחשובה (פניה בפועל עם בקשת מידע בנושא האתר וכד') עומדים על 10 אחוזים לחודש, הרי מדובר ב-10 פניות בחודש.

ללא ספק אילו נגביר תנועה אורגנית לאתר פי 2 (ז"א 200 כניסות בחודש, אזי יהיו לנו 20 פניות בחודש ע"פ החישוב הנ"ל, אך אין לשכוח כי בכדי להגיע ל-200 לקוחות, אמורה להתבצע פעילות הקידום, שעלותה תהיה לא פחות מ-1000 שקל לחודש (כאשר לרוב תקופת התקשרות תהיה באורך של שנה) ואם ניקח בחשבון שתוצאה המשופרת לא תבוא יום לאחר תחילת הפעילות, אזי יהיו מספר חודשים שלקוח רואה בהם השקעת כסף לשווא.

אז מה אני למעשה אומר ?

האמת זה די פשוט - אילו יתקשר לקוח פוטנציאלי עם בעל יידע רחב בשיווק ברשת, אשר ישפר באופן משמעותי נתון של אחוזי המרה של אתר הלקוח מ-10 אחוזים, ל-15 אחוזים נניח, אזי בתקופת זמן של חודש יהיו לבית העסק זה כבר 15 פניות, כאשר לרוב פעילות של שיפור אחוזי המרה של אתר (CRO) זוהי פעילות חד-פעמית שנועדה לסרוק אתר הלקוח למציאת נקודות, להן יש לתת מענה שלרוב דורש התערבות של צד שלישי כגון מתכנת ו/או כתיבה שיווקית וכדומא ואם נתרגם עלות של יישום הנחיות/המלצות של בדיקה זו, לרוב עלות זו תהיה בגובה של לערך 3 חודשי פעילות ראשונים של הקידום (ללא ספק עלות זו משתנה מאתר לאתר, לכן רק לאחר קבלת המלצות לביצוע והמרתם להצעות מחיר בפועל, ניתן יהיה לדעת מה עלות הסופית).

המלצות אלו יכולות לכלול לדוגמא: שכתוב קל של טקסטים קיימים במקומות אסטרטגיים באתר תוך שילוב של קריאה לפעולה וכך טקסט לא שיווקי, יהפוך פתאום למוקד הנעה לפעולה או לדוגמא הוספת טופס מקוצר ליצירת קשר במקום בולט באתר שילווה גולש בכל עמוד ועמוד (דבר שייתכן וחסר כיום באתר), זה יכול להיות ביטול של פעולה נוספת כגון הקלקה "מיותר" בדרך לפניה לבית העסק, כאשר הפעם תהליך הפניה יהיה יותר פשוט ויותר זמין, זו יכולה להיות המלצה להוסיף המלצות של לקוחות נאמנים של החברה בצורה כתובה/מצולמת במקומות בולטים באתר וזאת בכדי לטפל בהתנגדויות של לקוחות לקבל החלטה לפנות אליכם, זו יכולה להיות המצלה להוסיף יותר תמונות אווירה ברחבי האתר ובכך ליצור מצב של יחס יותר מאוזן בין טקסט "יבש" לבין תמונות ועוד ועוד ועוד.....

כפי שהינכם רואים בוודאי, הובאו למעלה מספר די גדול של התרחשויות באתרים שבהחלט יש להם עוד מקום ברשת ולכן לדעתי האישית הנושא של ניסיון לשפר אחוזי המרה של אתר החברה צריך לבוא לפני  הרצון להגביר תנועה לאתר החברה, כאשר לאחר שיש שיפור בנתוני CRO , בהחלט ניתן לחשוב על שירותים כגון קידום אתרים בתוצאות אורגניות של גוגל ו/או הפעלה וניהול מסעות פרסום ממומנות בגוגל ובפייסבוק.

במידה ויש תקציב לפעול ברשת, יכולה זו להיות פעילות של רכישת שטחי פרסום באתרים מובילים בתחום בית העסק, הפעלת תוכניות שותפים ועוד פעילויות רבות נוספות שכולן ביחד נועדו להגביר תנועה של לקוחות רלוונטיים ומכאן גם פוטנציאליים לבית העסק.

בברכה,

לאוניד אוסטרובסקי

www.Leonid.co.il

Read more...